(Eshop) phone +420 720 996 675 Mo-Fr: 10:00 - 18:00
Einkaufswagen 0

Produkte im Warenkorb:

Total: 0

Chilli Mafia

Limetové lístky sušené

Wärme:

Typ


Menge:


13,00 /g

Eigenschaften

Name: Limetové lístky sušené
Lateinischer Name: Citrus hystrix
Herkunftsland: Indien
Paket: 1g
Offizielle Hersteller: Chilli Mafia

Produktenbeschreibung

 

Latinský název: Citrus hystrix

I když by se mohlo podle názvu zdát, že se jedná o listy citrusovníku, na kterém rostou limety, není tomu tak. Ve skutečnosti jde o listy rostliny jménem Kaffir. Lístky mají specifickou, silně citrusovou a lehce nasládlou vůni. Aroma se plně rozvine až když se lístky rozdrtí, nebo tepelně upraví. Nejčastěji jsou užívané v thajské kuchyni. Díky jejich skvělé vůni se do nich okamžitě zamilujete. Pokud je chcete dát přímo do jídla, tak je nejlepší si je předem upravit. Rozdrťte lístky  v hmoždíři a zalijte je troškou horké vody. Tím dosáhnete nejlepší chuti, podobné čerstvým lístkům.

Také je můžete v pokrmu jen vyvařit a poté vyndat. Hodí se do thajského kari, do polévek s kokosovým mlékem, ale i pod maso, k rybám, do zeleniny a skvěle chutná jako čaj nebo základ na sirup do limonád.

 

Limetové lístky jsou přínosné i ze zdravotního hlediska. V asii jsou často používány k preventivní dentální hygieně. Čistí a detoxikují krevní oběh. Působí pozitivně při zažívacích potížích, pomáhají léčit zácpu a jsou prevencí před rakovinou tlustého střeva, hemeroidy a žaludečními vředy.

Dalším pozitivním účinkem je, že odbourávají stres, takže stačí přežvýkat pár lístků a budete se nejen cítit víc v pohodě, ale taky Vám bude příjemně vonět z úst.

 

Země původu: India